Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací.

Odmítnout vše můžete zde.

  Kávovary Handpresso   Handpresso cestovní kávovary  kvalitní espresso kdykoliv a kdekolliv 

Jak fungují kávovary Handpresso Wild Hybrid?

Kávovary Handpresso Wild Hybrid jsou na první pohled srovnatelné se starším modelem Handpresso Wild ESE, v čem je tedy rozdíl?

Zatímco kávovary Handpresso Wild ESE uměly přiravit espresso pouze z ESE podu, Handpresso Wild Hybrid dávají svému majiteli naprosto volnou ruku ve výběru kávy. Díky nástavci pro využití ESE podu a speciálnímu sítku si můžete vybrat a pro přípravu espressa se dá použít i jakákoliv mletá káva.

Co znamená ESE? Co jsou to ESE pody? Čtěte zde.

Způsob použití už je pak stejný pro oba kávovary.

Kávovar Handpresso Wild Hybrid uchopte oběma rukama a natlakujte pomocí rukojeti - jako u pumpičky na kolo. Tlak sledujte na malém barometru. Jakmile se dostanete do zeleného pole - je kávovar správně natlakován - 16 barů.

Odšroubujte sítko a do malého zásobníku (50 ml) nalijte horkou vodu. Vložte do středu jeden ESE pod nebo sítko s mletou kávou, která se doporučuje utlačit pěchovadlem, a opět zašroubujte. Otočte kávovar zásobníkem na vodu nahoru a přiložte šálek. Stisknutím knoflíku pak uvolníte tlak, který propresuje horkou vodu přes kávový pod nebo upěchovanou kávu. Můžete sledovat, jak espresso krásně natéká do šálku a tvoří pravou cremu.